Makijaż permanentny - szkolenie, kurs, warsztaty Wrocław | adensalon.com

Radiofrkwencja (RF) Mikroigłowa Wrocław

W naszym Salonie Kosmetyki Profesjonalnej we Wrocławiu stosujemy innowacyjną Radiofrekwencję (RF) Mikroigłową to jeden z najlepszych zabiegów estetycznych ostatnich kilku lat na świecie. Określany jako „nieoperacyjny lifting” oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów, zdecydowanie przewyższający wszelkie do tej pory stosowane metody. trwałość efektów, a także krótki czas rekonwalescencji po zabiegu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – mamy atrakcyjne ceny i doświadczenie w przeprowadzaniu terapii.

Czym jest radiofrekwencja (RF) mikroigłowa?

Laser frakcyjny Wrocław cena

Przy minimalnych kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji tkanki do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra uzyskuje jędrność i blask. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy a zabieg skuteczniejszy. Wykorzystuje prąd RF bipolarny, działający sub-ablacyjnie, jest przy tym bezpieczny, nie występuje ryzyko poparzeń oraz przebarwień, powszechnie występujących przy zabiegach laserowych.

Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. W ten sposób wywołują szok termiczny prowadzący do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Tak więc poprzez podgrzanie można sztucznie wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Istotne jest to, aby z temperaturą 40-80 stopni dotrzeć na odpowiednią głębokość.

Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, w którym wykorzystuje się kartridż z mikroigłami do kontrolowanego mechanicznego pobudzenia skóry, co także stymuluje procesy naprawcze.

Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej ma głowicę wyposażoną w mikroigły, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,0 mm podgrzewane są na całej długości i na ich końcu. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewane są wszystkie warstwy skóry.

W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.

Zabieg laserem radiofrekwencją mikroigłową trwa kilkanaście minut, a dzięki zastosowaniu specjalnego kremu znieczulającego na 30 min przed rozpoczęciem procedury dyskomfort podczas  nakłówania jest ograniczony do minimum. Efekty zabiegu pojawiają się w ciągu 4 tygodni i utrzymują przez kilka miesięcy. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów odnowy skóry konieczne jest wykonanie serii zabiegów – ich liczba jest określana podczas konsultacji z naszym specjalistą.

Wskazania do zabiegu radiofrkwencji (RF) mikroigłowej

Ogólnie wskazaniem do zabiegu z użyciem radiofrekwencji (RF) mikroigłowej może być wiele problemów skórnych, jednak najczęściej celem naświetlania jest:

  • Wiotka, utrata jędrności twarzy, szyi, dekoltu
  • Korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki, opadające powieki
  • Zmarszczki i drobne linie (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, pod oczami, powieki)
  • Skóra zwiotczała i mało napięta na dowolnym obszarze ciała (ramiona, biust, uda, pośladki, brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu)
  • Roszerzone pory
  • Powierzchowne blizny
  • Przebarwienia, hiper- lub hipo – pigmentacja
  • Skóra po-trądzikowa i atroficzna
  • Kuperoza, skóra naczyniowa
  • Rozstępy, cellulit
  • Leczenie nadpotliwości

Ponieważ urządzenie stymuluje syntezę kolagenu, a więc pobudza naturalne procesy odnowy skóry, specjaliści polecają zabiegi z użyciem urządzenia osobom już po 30. roku życia. To właśnie wtedy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się, które dzięki nowoczesnej technologii można powstrzymać.

Przeciwwskazania do zabiegu

 Do najważniejszych z nich należą:

 • choroby dermatologiczne i stany zapalne skóry,
 • choroby nowotworowe,
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • stosowanie retinoidów miejscowo lub doustnie,
 • w niektórych przypadkach choroby ogólnoustrojowe np. cukrzyca typu II.

Osiągnięcie oczekiwanych rezultatów zabiegui wymaga przestrzegania zasad postępowania po jej wykonaniu. Niezbędne jest m.in. stosowanie mocnych filtrów przeciwsłonecznych i unikanie przez kilka dni kąpieli w basenie. Z tego względu zabieg nie powinien być przeprowadzany tuż przed wyjazdem na wakacje. Odpowiednie postępowanie zapewnia krótki okres rekonwalescencji trwający około 3 dni.