Makijaż permanentny - szkolenie, kurs, warsztaty Wrocław | adensalon.com

Laserowe usuwanie tatuażu / makijażu permanentnego

Decyzja o wykonaniu graficznej ozdoby ciała czy makijażu permanentnego powinna być zawsze starannie przemyślana. Jednak w przypadku zadecydowania o usunięciu jego efektów, z pomocą przyjdzie nasz salon kosmetyki profesjonalnej we Wrocławiu. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wszystkich osób, chcących zlikwidować ze skóry kolorowy wzór, który przestał się podobać, proponujemy profesjonalny zabieg przy użyciu najnowszej generacji lasera Q-switch. Jest to skuteczna i nieinwazyjna metoda likwidacji barwnika ze skóry/makijażu permanentnego, z której mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania tatuażu/makijażu permanentnego?

W naszym gabinecie korzystamy z nowatorskiej metody oraz zaawansowanego technologicznie urządzenia, którym jest wysokiej klasy laser Q-switch. Sprzęt ten został opracowany w ten sposób, aby umożliwiać błyskawiczne eliminowanie blizn oraz różnego rodzaju zmian barwnikowych, takich jak tatuaże, makijaż permanentny itp. Skupione światło generowane przez urządzenie sprawdza się zarówno w przypadku tatuaży czarnych, jak i kolorowych.

Jak przebiega zabieg usuwania tatuażu laserem?

W trakcie zabiegu każda zmiana barwnikowa na skórze jest poddawana działaniu promieniowania świetlnego o odpowiednio dobranej długości fali. Warstwa skóry, w której znajduje się barwnik, pochłania emitowane promienie światła i pod jego wpływem pigment wraz z otaczającymi go komórkami, ulega zniszczeniu. Następnie w ciągu kilku dni po zabiegu są one całkowicie wchłaniane przez układ limfatyczny, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Jeszcze do niedawna laserowe usunięcie niektórych barwników było bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Najwięcej kłopotów sprawiały wzory w barwach zielonych, turkusowych oraz pastelowych. Aktualnie jednak zaawansowane technologicznie urządzenia są w stanie bez trudu zlikwidować nawet najbardziej wielobarwne grafiki ze skóry.

Laserowe usuwanie tatuażu – jakie są efekty zabiegu?

Zastosowanie wysokiej jakości urządzenia Q-switch pozwala w bezinwazyjny sposób zlikwidować niemalże każdy tatuaż i zmianę barwnikową, bez względu na rozmiar, kolorystykę oraz czas, który upłynął od jej wykonania. Kolorowe wzory znikają, pozostawiając na powierzchni naskórka na niedługi czas jasną plamę. Jej koloryt jednak stopniowo ulega zmianie, wyrównując się do naturalnej barwy skóry.

Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

W naszym wrocławskim salonie kosmetycznym laserowe usuwanie barwnika ze skóry i makijażu permanentnego jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym. Jednak istnieją sytuacje, w których ta metoda nie powinna być wykorzystywana. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Q-switch nie jest dedykowany Pacjentom z takimi problemami, jak:

  • schorzenia tkanki łącznej,
  • choroby naczyń obwodowych,
  • niewydolność nerek (ostra lub przewlekła),
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • małopłytkowość,
  • tendencja do powstawania blizn i bliznowców,
  • aktywne infekcje skórne na obszarze przeznaczonym do leczenia,
  • stosowanie leków fotouczulających.

Ile zabiegów potrzeba dla uzyskania pożądanego rezultatu?

Decydując się na laserowe usuwanie barwnika ze skóry lub makijażu permanentnego w naszym wrocławskim salonie kosmetycznym, należy pamiętać, iż uzyskanie satysfakcjonującego efektu wymaga na ogół przeprowadzenia więcej niż jednego zabiegu. Liczba i częstotliwość wykonania kolejnych terapii to kwestia indywidualna, uzależniona między innymi od rodzaju zmiany, jej kolorystyki, a także zastosowanych w niej barwników. W przypadku tatuaży wykonanych w sposób niezbyt profesjonalny z reguły do ich całkowitego usunięcia wystarcza od trzech do maksymalnie pięciu zabiegów. Profesjonalne grafiki na skórze mogą natomiast wymagać przynajmniej pięciu-sześciu serii. Z każdym kolejnym powtórzeniem zmiana barwnikowa staje się mniej widoczna.

Chemiczne usuwanie tatuażu/makijażu permanentnego

Poza laserowym usuwaniem tatuażu/makijażu permanentnego w naszym salonie kosmetyki profesjonalnej we Wrocławiu możemy zaproponować likwidację zmian barwnikowych metodą chemiczną. Jest to technika niezwykle skuteczna i wyróżniająca się wieloma zaletami, między innymi takimi jak nie inwazyjność oraz łatwość likwidacji pigmentu z niedużych obszarów skóry, co jest szczególnie istotne w przypadku eliminowania makijażu permanentnego. Metoda chemiczna daje możliwość pozbycia się ze skóry barwników nawet w tych kolorach, które mogą sprawiać trudność w przypadku techniki laserowej.

Nasz salon

ul. Krasińskiego 15a/1

50-401 Wrocław (Krzyki)

Napisz do nas

adenrezerwacje@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: 71 714 22 56

Tel: 531 611 784