Laserowe usuwanie tatuażu / makijażu permanentnego

W Salonie Kosmetyki Profesjonalnej ADEN sięgamy po najnowocześniejsze z metod znanych obecnie na rynku medycyny estetycznej. Należy do nich wykorzystanie lasera Q-switch do zabiegu laserowego usuwania tatuażu. Jego działanie oparte jest na reakcji fotoakustycznej (a nie – jak to jest w metodach tradycyjnych – fototermicznej) i polega na emitowaniu bardzo krótkich wiązek światła. Długość fal dobiera się tu precyzyjnie do rodzaju tatuażu i wykorzystanych do jego tworzenia barwników. Do tego laser Q-switch skupia swoje działanie wyłącznie na fragmentach skóry zawierających barwnik, dlatego jest to także metoda wyjątkowo bezpieczna.

 

Zastosowanie laserów Q-switch

Lasery Q-switch stosuje się obecnie we wszystkich profesjonalnych i nowoczesnych salonach kosmetycznych, m.in. do:

 • usuwania tatuaży ciemnych i kolorowych;

 • usuwania makijażu permanentnego brwi, oczu i ust;

 • zmiany koloru makijażu permanentnego brwi;

 • odmładzania skóry poprzez peeling węglowy, czyli tzw. black doll.

 

Szczegóły dotyczące zabiegu laserem Q-switch

Każdy zabieg laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego rozpoczyna się od wykonania próby na niewielkim fragmencie skóry, by wyeliminować zagrożenie reakcji alergicznej. Liczba zabiegów koniecznych do skutecznego usunięcia tatuażu czy makijażu zależy od jego rodzaju, dlatego wszystkie szczegóły ustala się indywidualnie. Orientacyjnie można przyjąć, że w przypadku makijażu permanentnego do jego usunięcia koniecznych jest średnio od 2 do 8 zabiegów. W przypadku tatuaży zaś:

 • do rozjaśnienia w celu pokrycia go innym tatuażem wykorzystuje się od 1 do 6 zabiegów;

 • do usunięcia tatuażu cieniowanego wystarczy od 2 do 5 zabiegów;

 • natomiast do całkowitego usunięcia mocnego tatuażu potrzeba od 5 aż do 15 zabiegów.

 

Profesjonalizm przy laserowym usuwaniu niechcianego tatuażu

Pojedynczy zabieg pozwala jedynie na rozjaśnienie barwnika umieszczonego w skórze o 20 do 30%. Dlatego laserowe usuwanie tatuażu musi odbywać się podczas kilku lub kilkunastu wizyt w salonie. Między każdą z nich jest konieczna przerwa trwająca od 4 do 6 tygodni, która pozwala skórze na regenerację. Z każdym klientem ustalamy szczegółowo wszelkie konkrety dotyczące liczby i częstotliwości wizyt w przypadku likwidacji tatuażu lub laserowego usuwania makijażu permanentnego. Wszystko zależy od:

 • poziomu nasycenia skóry barwnikiem;

 • rodzaju użytego pigmentu;

 • głębokości jego wprowadzenia;

 • sposobu i miejsca wykonania tatuażu czy makijażu.

 

Laserowy peeling węglowy „black doll”

Przy użyciu lasera Q-switch wykonuje się także zabieg “black doll”. Polega on na naświetlaniu skóry pokrytej specjalną maseczką węglową, dzięki czemu drobinki węgla wnikają w nierówności skóry, która dodatkowo zostaje oczyszczona, a jej kolor – ujednolicony. Znikają przebarwienia, pory są zwężone, a komórki skóry są stymulowane do odbudowy, produkcji kolagenu oraz wyregulowania ilości wydzielania sebum. Zabieg doskonale sprawdza się w przypadku większości typów cery trądzikowej oraz w walce z problemami wynikającymi z procesem starzenia się skóry (m.in. utratą jej elastyczności).

 

Chemiczne usunięcie tatuażu i makijażu permanentnego

Obecnie możliwe jest nie tylko laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Istnieją także inne, nowoczesne sposoby (skuteczne także w przypadku tatuaży), w tym wykorzystanie preparatu chemicznego „Ecuri”. Jest to metoda niezwykle skuteczna i posiadająca szereg zalet, w tym:

 • nieinwazyjność;

 • możliwość usunięcia ze skóry barwników nawet w tych kolorach, które stanowią problem w przypadku użycia lasera (np. zielonym);

 • łatwość usuwania pigmentu z niewielkich obszarów skóry (co jest szczególnie istotne w przypadku usuwania makijażu permanentnego).

Nasz salon

ul. Piotra Skargi 22/5

50-082 Wrocław (Stare Miasto)

Napisz do nas

adenrezerwacje@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: 71 714 22 56

Tel: 531 611 784