Makijaż permanentny - szkolenie, kurs, warsztaty Wrocław | adensalon.com

LIFTING HIFU

 

W naszym Salonie Kosmetyki Profesjonalnej we Wrocławiu wprowadziliśmy lifting laserem HIFU , który jest najnowocześniejszym urządzeniem do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej. Naszym Klientkom proponujemy z jego użyciem poprawę owalu twarzy, lifting i odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, redukcja tkani tłuszczowej Do najważniejszych zalet tego lasera jest jego wysoka skuteczność oraz bez inwazyjność w rozwiązywaniu wielu problemów dermatologicznych, trwałość efektów, a także krótki czas rekonwalescencji po zabiegu.

 

Czym jest laser HIFU?

 

HIFU jest skrótem z języka angielskiego, który oznacza high-intensity focused ultrasound, czyli skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Jak już zostało wyżej wspomniane, jest to zabieg z zakresu medycy estetycznej, w którym wykorzystuje się ultradźwięki.

Skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej o wysokiej energii zostaje precyzyjnie skupiona na punktowym obszarze ciała. Doprowadza ona do ruchu i tarcia komórek, które przez to generują ciepło i wewnątrz tkanek dochodzi do bardzo małych poparzeń (0,5 do 1 mm). W efekcie tego pod skórą dochodzi do odbudowy i regeneracji stymulowanych przez uszkodzenia tkanek. Fale ultradźwiękowe docierają do głębszych warstw skóry, dzięki czemu warstwa naskórkowa nie zostaje naruszona.

Skuteczność zabiegu HIFU jest wysoka. Bezpośrednio po zabiegu można dostrzec poprawę kondycji skóry. Na pełne efekty przeprowadzonego zabiegu należy jednak poczekać do 90 dni, gdyż wtedy zakończy się pełen proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu.

 

Wskazania do zabiegu

   

Ogólnie wskazaniem do zabiegu z użyciem lasera HIFU jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej, korygowanie i likwidowanie rozstępów,

 • odmładzanie skóry – likwidacja zmarszczek, poprawa elastyczności, lifting skóry twarzy, szyi i dekoltu,
 • usuwanie blizn różnego pochodzenia – potrądzikowych, pooperacyjnych, przerostowych,
 • likwidacja rozstępów,
 • redukcja rozszerzonych porów,
 • modelowanie sylwetki
 • zamykanie naczynek,
 • wyrównanie kolorytu skóry, likwidacja zmian pigmentacyjnych.

Warto wspomnieć, że zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków w medycynie estetycznej stosuje się dopiero od kilku lat. Natomiast już od wielu lat metoda HIFU wykorzystywana jest w leczeniu mięśniaków macicy oraz nowotworów (rak prostaty, pęcherza moczowego, nerek). Wciąż rozwijają się badania nad wykorzystaniem metody HIFU w leczeniu innych nowotworów, jak rak piersi czy wątroby. Metoda działania jest bardzo podobna jak w przypadku zabiegów medycyny estetycznej. Ultradźwiękowa wiązka o dużym natężeniu przenika do wnętrza guza, gdzie podnosi temperaturę i doprowadza do obumierania chorych komórek nowotworowych.

 

Przeciwwskazania

 

Do każdego zabiegu, nawet nieinwazyjnego z zakresu medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania. W przypadku zabiegu HIFU jest to szereg chorób, takich jak:

 • choroby serca,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry
 • dermatoza
 • rany oraz skłonności do powstawania keloidów
 • padaczka
 • nie wyrównana cukrzyca
 • przewlekłe choroby neurologiczne
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • stosowanie retinoidów miejscowo lub doustnie,

Również osoby zażywające pewne leki, jak np. przeciwzapalne oraz posiadające rozruszniki serca i inne metalowe implanty nie powinny poddawać się zabiegowi HIFU. Dotyczy to również kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Natomiast zabiegu HIFU skóry twarzy nie powinno się przeprowadzać przez okres 2 tygodni po zabiegach, w których użyto kwasu hialuronowego oraz botoksu. W efekcie zabiegu HIFU istnieje bardzo małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Zazwyczaj jest to utrzymujące się przez kilka godzin lekkie zaczerwienienie oraz przez kilka dni może dokuczać lekka nadwrażliwość i bolesność w miejscu wykonywania zabiegu. W bardzo rzadkich sytuacjach może dojść do przemijającej parestezji zakończeń nerwowo-czuciowych.

Osiągnięcie oczekiwanych rezultatów laseroterapii wymaga przestrzegania zasad postępowania po jej wykonaniu. Niezbędne jest m.in. stosowanie mocnych filtrów przeciwsłonecznych i unikanie przez kilka dni kąpieli w basenie. Z tego względu naświetlanie nie powinno być przeprowadzane tuż przed wyjazdem na wakacje. Odpowiednie postępowanie zapewnia krótki okres rekonwalescencji trwający około 5 dni.

 

Cena zabiegu z użyciem lasera HIFU

 

Wykonywane w naszym salonie we Wrocławiu zabiegi laserem HIFU cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Klientek. Przynoszą świetne efekty ujędrnienia skóry, zmniejszenia zmarszczek, czy poprawy owalu twarzy. Nasze Klientki chwalą profesjonalizm wykonanych przez nas zabiegów, ich wysoką skuteczność, a także wyjątkowo krótki czas gojenia się skóry. Koszt naświetlania tym nowoczesnym urządzeniem zależy od rodzaju problemu oraz objętego nim obszaru, dlatego ceny za laser HIFU są zwykle ustalane indywidualnie na podstawie ogólnego cennika dostępnego na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy na konsultację, podczas której wyjaśnione zostaną szczegóły zabiegu, jego potencjalne efekty oraz koszt.