Wypełnianie kwasem hialuronowym

Jedną z substancji powszechnie wykorzystywanych we współczesnej medycynie estetycznej jest kwas hialuronowy. Preparaty, które zawierają w swoim składzie ten związek, znajdują zastosowanie przede wszystkim w usuwaniu zmarszczek oraz powiększaniu ust. Kwas hialuronowy przywraca skórze młody i zdrowy wygląd, gdyż stymuluje produkcję włókien kolagenowych (białek odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry).

W naszym salonie kosmetyki profesjonalnej we Wrocławiu proponujemy szeroką gamę zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Odpowiednio dobrane preparaty wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, wypełniają zmarszczki, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne, a także przywracają skórze optymalny poziom nawilżenia.

Czym dokładnie jest kwas hialuronowy?

Stanowi substancję naturalnie występującą w ciele każdego człowieka. Jego charakterystyczną cechą jest zdolność do wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu skóra zachowuje młody i zdrowy wygląd – ma odpowiedni poziom nawilżenia. Związek ten zapewnia tkankom sprężystość oraz gładką powierzchnię, a dodatkowo wykazuje właściwości przeciwzapalne. Uczestniczy także w neutralizowaniu wolnych rodników.

Wraz z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze systematycznie maleje, co w rezultacie prowadzi do powstawania zmarszczek oraz bruzd, ponieważ skóra traci zdolność do wiązania wody. Szacuje się, że po ukończeniu czterdziestego roku życia, ilość tej substancji spada średnio o 50% – to właśnie dlatego w tym czasie najczęściej pojawiają się na skórze pierwsze oznaki starzenia.

Kto może zdecydować się na zabieg wypełniania zmarszczek?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem dedykowanym wszystkim osobom, które pragną zniwelować pierwsze oznaki starzenia.

Wskazania do zabiegu:

 • korekcja głębokich bruzd nosowo-wargowych,
 • usunięcie tzw. lwiej zmarszczki,
 • korekcja ubytków, blizn,
 • likwidacja tzw. linii marionetki,
 • korekcja konturu twarzy,
 • modelowanie łuku brwiowego,
 • eliminacja zmarszczek wokół oczu,
 • modelowanie zapadniętej okolicy skroniowej,
 • usunięcie tzw. doliny łez (cieni pod oczami).

Jak przebiega wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Usuwanie zmarszczek polega na wstrzyknięciu do skóry właściwej starannie dobranego preparatu z kwasem hialuronowym. Środki te mogą być stosowane zarówno do korekty poszczególnych partii twarzy, jak i zabiegów całościowych. W zależności od potrzeb wykorzystywany jest preparat o odpowiedniej gęstości. W naszym salonie wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości syntetyczne produkty niezawierające w swoim składzie składników pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i nie wywołują objawów alergii. Nie wywołują powikłań, a samo wstrzykiwanie jest praktycznie bezbolesne. Przygotowanie do iniekcji obejmuje bowiem znieczulenie specjalnym kremem o właściwościach znieczulających.

Wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty z kwasem hialuronowym mają na ogół postać krystalicznych żelów, których wprowadzenie do skóry właściwej pozwala uzyskać naturalne efekty. Natomiast stosowane igły są bardzo cienkie i nie pozostawiają żadnych śladów na skórze.

Jak długo utrzymują się efekty po wypełnianiu zmarszczek?

Efekty zabiegu trwającego około trzydziestu minut, są widoczne natychmiast po jego zakończeniu. Zmarszczki ulegają spłyceniu na okres od sześciu do dwunastu miesięcy. Trwałość zabiegu zależy od wielu czynników, w tym między innymi od stężenia oraz stopnia oczyszczenia preparatu wypełniającego. Im gęstszy, tym rezultat utrzymuje się przez dłuższy czas. Do korekty miejscowej najczęściej wykorzystuje się gęste roztwory, natomiast do całościowego wygładzenia skóry preparaty o rzadszej konsystencji, dzięki czemu zmiany miejscowe utrzymują się znacznie dłużej.

Po wykonaniu zabiegu mogą wystąpić takie objawy jak obrzęk, zaczerwienienie, nadwrażliwość nakłuwanej skóry, swędzenie oraz ból. Zwykle ustępują one samoistnie w ciągu kilku dni po zabiegu.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Poza eliminacją zmarszczek wokół oczu czy modelowania zapadniętej okolicy skroniowej, w naszym salonie wykonujemy także zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych. Jest on przeprowadzany przy pomocy specjalistycznego preparatu HAFILLER® DERM DEEP, który jest naturalny i bezpieczny, dlatego może być stosowany bez szerszych przeciwwskazań. Zabieg jest polecany w szczególności w celu:

 • zlikwidowania głębokich zmarszczek takich jak bruzdy nosowo-wargowe,
 • modelowania konturu twarzy (poprzez korektę podbródka, ust i policzków).

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Do powiększania ust stosujemy żelowy preparat HAFILLER® DERM bez składników pochodzenia zwierzęcego, który charakteryzuje się dużymi cząsteczkami kwasu hialuronowego odpowiedzialnymi za naturalny efekt wypełnienia. Produkt jest podawany bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Efekty widać od razu, a w razie potrzeby można je cofnąć poprzez usunięcie żelu.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:

 • schorzenia o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych,
 • choroby nowotworowe,
 • zakażenia w obszarach skóry, które mają zostać poddane zabiegowi,
 • nieunormowana cukrzyca,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • okres ciąży i karmienia piersią.
Hafiller derm deep do powiększania ust
Powiększanie ust kwasem hialuronowym Wrocław

Nasz salon

ul. Piotra Skargi 22/5

50-082 Wrocław (Stare Miasto)

Napisz do nas

adenrezerwacje@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: 71 714 22 56

Tel: 531 611 784