Salon Kosmetyczny Wrocław, Salon piękności we Wrocławiu, zabiegi kosmetyczne, makijaż permanentny, zabiegi laserem

Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław

Przebarwienia sprawiają, że skóra traci jednolity koloryt. Przyczyny powstawania nieestetycznych plam są różne. Czasami mają one podłoże genetyczne, innym razem są wynikiem choroby lub stanowią jedną z oznak starzenia się. Mogą one występować na różnych głębokościach skóry. Najskuteczniejszą metodą na usuwanie przebarwień jest zabieg z użyciem lasera. Zapraszamy do skorzystania z niego w naszym salonie we Wrocławiu.

Dlaczego warto usuwać przebarwienia laserem?

Poleca się usuwanie przebarwień laserem, jako że jest to najpewniejsza metoda na ich trwałe pozbycie się. Użyta w profesjonalny sposób nie powoduje żadnych skutków ubocznych ani uszkodzeń naskórka. W naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu ból podczas zabiegu jest zredukowany do minimum. Laserowe pozbycie się tego typu niedoskonałości pozwala uzyskać szybki efekt w krótkim czasie.

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień?

Jeszcze na długo przed zabiegiem należy odpowiednio się do niego przygotować. Laser może być stosowany jedynie na skórze pozbawionej opalenizny. Dlatego już na kilka miesięcy przed należy zaprzestać opalania się oraz stosowania kremów z witaminą A i C. Tydzień przed nie powinno się stosować peelingu, przyjmować antybiotyków i sterydów ani pić naparów z ziół światłouczulających takich jak skrzyp, dziurawiec czy nagietek. Zabieg polega na skierowaniu wiązki lasera na przebarwienie. Dzięki podgrzaniu tego obszaru skóry melanina jest rozbijana na niewielkie cząstki, które są wchłaniane przez organizm. Całość trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i nie powoduje bólu, a jedynie punktowe uczucie ciepła. Po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które będzie utrzymywać się przez kilka dni. Przez ten czas nie należy nakładać na skórę środków drażniących, w szczególności peelingów. Oczyszczanie skóry powinno być jak najbardziej delikatne, dodatkowo zaleca się również chronić ją przed promieniami słonecznymi.

Jakie przebarwienia można usunąć?

Laser usuwa różne przebarwienia. Do najczęstszych należą:

  • piegi,
  • przebarwienia po trądziku i powstałe w wyniku opalania się,
  • rozszerzone naczynia krwionośne,
  • znamiona i plamy soczewicowate,
  • plamy pojawiające się w wyniku przyjmowania pewnych leków, zapalenia skórnego lub urazu.

Do każdego z powyższych przypadków w indywidualny sposób dobiera się właściwe parametry lasera.

Przeciwwskazania do usuwania przebarwień

Istnieje szereg przeciwwskazań do laserowego usuwania przebarwień. Dlatego dokładny wywiad lekarski to podstawa przed przeprowadzeniem zabiegu. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

  • stany zapalne skóry,
  • przyjmowanie retinoidów,
  • choroby takie jak cukrzyca, nowotwór czy kolagenoza,
  • ciąże i laktacja,
  • obniżona odporność organizmu.

Nasz salon

ul. Piotra Skargi 22/5

50-082 Wrocław (Stare Miasto)

Napisz do nas

adenrezerwacje@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: 71 714 22 56

Tel: 531 611 784