Makijaż permanentny - szkolenie, kurs, warsztaty Wrocław | adensalon.com

Peelingi chemiczne

Wszystkie osoby borykające się z problemami skórnymi, w tym z różnymi niedoskonałościami, mogą skorzystać z oferty naszego salonu kosmetycznego z Wrocławia. Wykonamy nieinwazyjny i coraz popularniejszy zabieg, jakim jest peeling chemiczny, jak również węglowy. Jego założeniem jest aplikacja na skórę specjalnego preparatu o odpowiednim stężeniu. Zawarte w nim substancje mają silne właściwości złuszczające i regenerujące skórę.

Kiedy warto się zdecydować?

Tego typu zabiegi, w tym węglowe, które są wykonywane w naszym salonie kosmetyki estetyczne we Wrocławiu, są idealne dla ludzi młodych i wszystkich tych osób, które zmagają się z problemami łojotokowymi. Zabieg węglowy lub chemiczny wykonany przez profesjonalistów i z wykorzystaniem najlepszych substancji umożliwia dogłębne oczyszczenie zarówno skóry twarzy, jak i ciała. Naturalnie sam preparat, jak i jego stężenie, dobiera się odpowiednio do rodzaju cery oraz leczonych schorzeń.

Należy przy tym pamiętać, że peeling chemiczny lub węglowy pomaga nie tylko na problemy skóry młodej oraz trądzikowej. Zabieg ten pomaga również skutecznie w procesie likwidowania drobnych zmarszczek powierzchownych. Dodatkowo przywraca on skórze naturalną elastyczność oraz przyspiesza proces usuwania różnorodnych blizn, przebarwień i innych niedoskonałości skóry. W efekcie zabieg nie tylko dogłębnie oczyszcza skórę, ale także wygładza, usuwa martwe tkanki oraz nawilża naskórek.

Istnieje wiele sytuacji, w których warto poddać się zabiegowi peelingu chemicznego. Zalicza się do nich między innymi:

 • występowanie piegów, plam i innych przebarwień,
 • pojawianie się pierwszych zmarszczek,
 • problemy związane z łojotokiem, pojawianiem się trądziku oraz różnych blizn potrądzikowych,
 • rozstępy skórne,
 • nadmierne rogowacenie skóry lub wiotkość,
 • utrata naturalnego blasku skóry.

Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA)

Wszystkim osobom odwiedzającym nasz salon kosmetyki profesjonalnej we Wrocławiu możemy zaoferować profesjonalny peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu trójchlorooctowego (TCA). Jest to pochodna kwasu octowego, którą najczęściej stosuje się w stężeniach od 15 do nawet 50%. Naturalnie stężenie zawsze dobieramy konkretne pod pacjentkę. Uzależniamy to między innymi od tego, czy TCA ma działać na skórę dogłębnie, czy jedynie powierzchownie.

Poprzez peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) można skutecznie złuszczać naskórek, zarówno dogłębnie, jak i tylko powierzchownie. W trakcie zabiegu skóra lekko się wybiela przez zjawisko koagulacji białek naskórka. W kolejnym etapie pojawia się drobny obrzęk oraz zaczerwienienie, które jednak ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Samo złuszczanie i brązowienie zaczyna się natomiast po około 5 dniach i trwa maksymalnie do dwóch tygodni. W tym okresie powinno się bardzo intensywnie pielęgnować skórę. Bardzo istotne jest również to, aby przez minimum miesiąc peelingu nie wystawiać skóry na intensywne działanie promieni ultrafioletowych, zabezpieczając ją dodatkowo odpowiednimi kremami.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Realizowany przez nas peeling chemiczny wymaga odpowiedniego przygotowania skóry na długo przed planowanym zabiegiem. Już dwa tygodnie przed ustalonym terminem powinno się korzystać z kosmetyków, które w swoim składzie zawierają:

 • kwasy AHA w stężeniu 8-10% (zmniejszają pH skóry z 5,5 na 4,5, co przyczynia się do poprawy efektywności zabiegu)
 • hydroquinon bądź inne związki mające działanie wybielające (konieczna jest tutaj pomoc dermatologa, który dobierze związek do rodzaju przebarwień)

Dodatkowo również należy pamiętać o tym, że tydzień przed peelingiem nie wykonywać zabiegów:

 • depilacji
 • woskowania
 • elektrolizy
 • dermabrazji

Nie powinno się również korzystać z gąbek ścierających, a także preparatów mogących podrażniać skórę. Jeśli peelingowi poddaje się mężczyzna, powinien on zrezygnować z golenia twarzy w dniu zabiegu.

Przebieg zabiegu

Wykonywane przez nas peelingi chemiczne to aplikacja maksymalnie kilku warstw specjalnie dobranego roztworu. Odpowiednie jego stężenie ma na celu rozpoczęcie procesu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Na tym etapie pacjent może odczuwać drobny dyskomfort. Pojawia się delikatne pieczenie, które jednak szybko ustępuje. Złuszczenie nie następuje jednak od razu. Skóra przez kilka kolejnych dni ciemniejsze i wyraźnie się napina, aby ostatecznie zacząć pękać. Pękanie uwidacznia nową, świeżą warstwę skóry. Proces ten najczęściej trwa nie dłużej jak 3 dni. Wyjątkiem jest głęboki peeling chemiczny, niezbędny przy poważniejszych problemach skórnych. Okres łuszczenia może w tym przypadku trwać nawet do 7 dni.

Czy peelingi chemiczne są dla każdego?

Wykonywane w naszym wrocławskim salonie peelingi chemiczne TCA są naprawdę bardzo bezpieczne i jednocześnie skuteczne. Niestety jednak w niektórych przypadkach zabiegu tego nie powinno się wykonywać. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

 • wszelkiego rodzaju infekcje dotykające obszaru skóry poddawanej zabiegowi,
 • wystąpienie reakcji alergicznych na TCA,
 • problemy z wątrobą, nerkami lub sercem,
 • opryszczka,
 • leczenie preparatami zawierającymi pochodne witaminy A (jeśli kuracja nie została zakończona minimum rok przed zabiegiem),
 • wysoka wrażliwość na światło lub tendencja do powstawania bliznowców,
 • przebycie zabiegów chirurgicznych w obrębie twarzy i szyi,
 • ciąża lub karmienia piersią,
 • poddanie się chemio lub radioterapii.

Nasz salon

ul. Krasińskiego 15a/1

50-401 Wrocław (Krzyki)

Napisz do nas

adenrezerwacje@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: 71 714 22 56

Tel: 531 611 784