Salon Kosmetyczny Wrocław, Salon piękności we Wrocławiu, zabiegi kosmetyczne, makijaż permanentny, zabiegi laserem

Peelingi chemiczne

Osoby, które mają problemy ze skórą i niedoskonałościami, mogą zdecydować się nieinwazyjny i coraz bardziej popularny zabieg, jakim jest peeling chemiczny. Polega on na zaaplikowaniu na skórę preparatu o odpowiednim stężeniu, który zawiera substancje o właściwościach silnie złuszczających oraz regenerujących.

Kiedy warto się zdecydować?

Peelingi chemiczne, które wykonujemy w naszym salonie kosmetyki profesjonalnej we Wrocławiu, stanowią bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób młodych i zmagających się z problemami łojotokowymi. Jest to zabieg pozwalający na dogłębne oczyszczenie zarówno skóry twarzy, jak i ciała. Dobór odpowiedniego preparatu i jego stężenia jest uzależniony od rodzaju cery oraz leczonych schorzeń.

Peeling chemiczny nie jest jednak zabiegiem dedykowanym wyłącznie osobom ze skórą młodą i trądzikową. Zabieg ten bardzo dobrze sprawdza się również w celu likwidowania drobnych zmarszczek powierzchownych, przywrócenia skórze naturalnej elastyczności oraz w zwalczaniu blizn i przebarwień. Służy on zatem nie tylko głębokiemu oczyszczaniu skóry, ale także wygładzaniu, usuwaniu martwych tkanek oraz nawilżeniu naskórka.

Wskazania do peelingu chemicznego:

 • przebarwienia (piegi, plamy),
 • pierwsze oznaki starzenia się skóry – drobne zmarszczki,
 • rozstępy skórne,
 • łojotok skóry twarzy, dekoltu i pleców,
 • trądzik, blizny i zmiany potrądzikowe,
 • zaburzenia rogowacenia – suchość skóry, tzw. rogowacenie przymieszkowe,
 • wiotkość,
 • skóra pozbawiona blasku.

Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA)

Pacjentom naszego salonu kosmetyki profesjonalnej we Wrocławiu możemy zaproponować między innymi peeling chemiczny przy użyciu kwasu trójchlorooctowego (TCA). Substancja ta stanowi pochodną kwasu octowego i najczęściej jest stosowana w stężeniach od 15 do maksymalnie 50%. Jej stężenie jest każdorazowo dobierane indywidualnie, w zależności od tego, czy oddziaływanie na skórę ma być głębokie, czy powierzchowne.

Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) pozwala na uzyskanie zarówno delikatnego, jak i głębokiego złuszczania naskórka. Po nałożeniu preparatu na powierzchnię skóry dochodzi do koagulacji białek naskórka, co objawia się widocznym wybieleniem skóry. Następnie dochodzi do powstania obrzęku i zaczerwienienia – objawy te zwykle ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Po pięciu dniach naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać – proces ten kończy się zwykle po upływie dwóch tygodni. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, natomiast w ciągu miesiąca od wykonania peelingu zalecana jest intensywna ochrona przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Decydując się na peeling chemiczny, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry do zabiegu. Na około dwa tygodnie przed planowanym peelingiem zaleca się stosowanie jednego z poniższych preparatów, który zawiera w swoim składzie:

kwasy AHA w stężeniu 8-10%, które obniżają pH skóry z 5,5 na 4,5, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy,
hydroquinon lub inne związki o działaniu wybielającym (u pacjentów z przebarwieniami w wyborze odpowiedniego środka powinien pomóc lekarz dermatolog).

Na siedem dni przed peelingiem zaleca się rezygnację z depilacji, woskowania, elektrolizy, dermabrazji, gąbek ścierających oraz preparatów o potencjalnym działaniu drażniącym na skórę. Mężczyźni nie powinni golić się w dniu zabiegu.

Przebieg zabiegu

Peelingi chemiczne polegają na zaaplikowaniu jednej lub kilku warstw roztworu o odpowiednim stężeniu na skórę, w celu wywołania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Jest to związane na ogół z pojawieniem się krótkotrwałego uczucia pieczenia i dyskomfortu, które bardzo szybko znikają. Kilka dni po zabiegu skóra staje się ciemniejsza i bardziej napięta, po czym naskórek pęka i ulega złuszczeniu, odsłaniając nową, świeżą warstwę. Zwykle po złuszczeniu regeneracja następuje w ciągu dwóch-trzech dni. Nieco więcej czasu potrzeba w przypadku, kiedy przeprowadzany jest głębszy peeling chemiczny, np. u osób z dużymi przebarwieniami czy zmarszczkami – wówczas czas ten może ulec wydłużeniu do sześciu-siedmiu dni.

Czy peelingi chemiczne są dla każdego?

Chociaż peelingi substancjami chemicznymi są zaliczane do zabiegów bezpiecznych i skutecznych, nie u każdego pacjenta mogą być wykonywane.

Przeciwwskazania do peelingu chemicznego:

 • infekcje bakteryjne i wirusowe na obszarach skóry poddawanej zabiegowi,
 • reakcje alergiczne na preparaty aplikowane podczas zabiegu,
 • opryszczka,
 • leczenie preparatami zawierającymi pochodne witaminy A (do jednego roku od momentu zakończenia kuracji),
 • zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy i szyi,
 • choroby wątroby, nerek i serca,
 • nadwrażliwość na światło,
 • przebyta chemioterapia lub radioterapia,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • okres ciąży i karmienia piersią.

Nasz salon

ul. Piotra Skargi 22/5

50-082 Wrocław (Stare Miasto)

Napisz do nas

adenrezerwacje@gmail.com

Zadzwoń do nas

Tel: 71 714 22 56

Tel: 531 611 784